Член Депконтролю вважає, що в країні назріває державний переворот

Член Депконтролю вважає, що в країні назріває державний переворот


Народний депутат, член МДО “Депутатський контроль” Віталій Купрій прокоментував скандальні події у Верховній Раді, які відбулися під час засідання 14 березня.

“Те, що відбулось сьогодні в Парламенті, нічим іншим як спробою узурпації законодавчої влади в країні я назвати не можу. Ще жодного разу за всю історію Верховної Ради України правоохоронці не захоплювали її трибуну”, – відзначив Купрій.

Нагадаємо, сьогодні засідання Ради розпочалося з оголошеної перерви на півгодини. Після неї депутат Юрій Береза прокоментував конфлікт між правоохоронцями та позафракційним нардепом Володимиром Парасюком на Донеччині. Береза попросив дозволу віце-спікера Оксани Сироїд на виступи бійців Нацгвардії та поліцейських.

Коли правоохоронці почали заходити до сесійної зали, Оксана Сироїд закрила ранкове засідання. Пізніше вона подала заяву в Генпрокуратуру і Службу безпеки України за фактом захоплення парламенту.
Віталій Купрій, знаходячись у Верховній Раді, покроково пояснив, що відбулося у залі засідань. Далі пряма мова:

“На початку ранкового засідання Верховної Ради дві фракції “Блок Петра Порошенка” та “Народний Фронт” використали своє право, передбачене регламентом, на 30-хвилинну перерву.

Після закінчення перерви о 9:30 представник фракції “Народний Фронт” Юрій Береза попросив слово та почав свій виступ щодо вчорашніх подій під Слав’янськом. Повідомив, що зараз до зали засідань зайдуть представники правоохоронних органів, які будуть доповідати з цього питання. Юрій Береза почав фактично виконувати роль головуючого, якою на той момент була Оксана Сироїд (оскільки ні Андрія Парубія, ні Ірини Геращенко в залі не було).

Інший нардеп від “НФ”Антон Геращенко через бокові двері запустив керівний склад поліції Донецької області. Побачивши це, Оксана Сироїд, абсолютно на законних підставах (статті 27 та 51 Регламенту Верховної Ради), закрила ранкове засідання. Адже присутність сторонніх людей у залі засідань може бути лише за згодою Голови Верховної Ради.

Проте Голова фракції “БПП” Ігор Гринів домовився зі співробітниками Апарату Верховної Ради, щоб ті ввімкнули мікрофони для виступу. Цим самим працівники Апарату вчинили посадовий злочин, оскільки, згідно зі ст. 60 Конституції, ніхто не зобов’язаний виконувати явно злочинні розпорядження чи накази. А сам Гринів, знаходячись на президією, протиправно взяв на себе функції головуючого.

Депутати від партії “Українське об’єднання патріотів – УКРОП”, “Самопоміч” і “Батьківщина” не погодились із таким перебігом подій і вийшли із зали.
Далі почались виступи поліціянтів …”.

Нагадаємо, вчора Купрій, коментуючи ситуацію на Донбасі, повідомив, що “Рада нацбезпеки і оборони дала відмашку на силовий розгін блокадників”.

“Якщо влада не одумається, то рано чи пізно це закінчиться великою кров’ю. Кров’ю, за яку відповідатимуть ті, хто підтримував окупантів! До зміни режиму залишилось трохи більше двох років. Але якщо ми прискоримо хід історії, то чекати на справедливість залишиться набагато менше!”, – заявляв Купрій.