Чи відповідає займаній посаді начальник Київської митниці Юрій Дворак?

Чи відповідає займаній посаді начальник Київської митниці Юрій Дворак?


МДО «Депутатський контроль» звернулося до в.о. Голови Державної фіскальної служби України  Максима Мокляка з вимогою перевірити відповідність займаній посаді начальника Київської міської митниці ДФС України Юрія Дворака.

Відомо, що Юрій Дворак підпадає під заходи з очищення влади, відповідно до ст.3 Закону України «Про очищення влади» (люстрації), яка застосовується до осіб, які обіймали сукупно не менше одного року керівну посаду у період з 25 лютого 2010 року по 22 лютого 2014 рік.

До того ж, за існуючою інформацією, начальник Київської міської митниці під час виконання своїх повноважень, неодноразово зловживав службовим становищем з метою неправомірної вигоди всупереч інтересам держави. Також з оприлюднених джерел відомо, що він має низку фірм, які юридично оформлені на родичів та його близьке оточення. Мас-медіа неодноразово піднімали питання про те, що Юрій Дворак, ймовірно, організовує блокування митного оформлення в Київському регіоні імпортних живих квітів, при цьому, по заниженій митній вартості розмитнює імпортовані товари для підконтрольних йому митних структур тощо.

Міжфракційне депутатське об’єднання «Депутатський контроль» наголошує на тому, що державні службовці мають працювати лише в інтересах держави. Відтак – народні депутати України вимагають  в разі підтвердження перевіркою факту невідповідності Юрія Дворака займаній посаді – звільнити його, як того вимагає закон, та притягнути до відповідальності за неправомірні дії.

Нагадаємо, що в період з жовтня 2011 по листопад 2012 року Юрій Дворак працював начальником митного поста «Київ-енергетичний» Київської регіональної митниці, а з червня 2013  по червень 2014 року – начальником митного поста «Енергетичний» Київської міжрегіональної митниці Міндоходів.