Чи раціонально Міносвіти використовує 200 млн грн.?

Чи раціонально Міносвіти використовує 200 млн грн.?


Генпрокуратура України в межах своїх повноважень розглянула звернення народного депутата, члена МДО «Депутатський контроль» Віктора Романюка щодо можливих корупційних дій під час держзакупівель шкільного обладнання.

У відповіді повідомляється, що за дорученням ГПУ Нацполіція повинна організувати перевірку викладених фактів щодо непрозорого використання Міносвіти 200 млн грн. Таку субвенцію Кабмін виділив для закупівлі шкільного обладнання у кабінети фізики.

У жовтні минулого року Міносвіти видало наказ, у якому було затверджено специфікацію та перелік засобів навчання. Але характеристики даного обладнання були прописані лише під одну компанію ТОВ «НВП «Енглер» та її партнерів. Інші ж постачальники на українському ринку, що пропонують необхідні товари дешевше, рішенням Міносвіти навіть не можуть брати участь у тендерах.

 «Досить дивною виявилася інформація про те, що за останні роки це підприємство зі статутним капіталом  лише у 869 грн. успішно виграла тендерів майже на 45 млн грн. Також незрозумілим залишається питання, чому іншим українським виробникам відмовили в участі в тендерах. Тому ми звернулися до Генпрокуратури й вимагаємо відповідних заходів реагування», – наголосив народний депутат, член МДО «Депутатський контроль» Віктор Романюк.

Згідно з даними Єдиного державного реєстру ТОВ  «НВП «Енглер» належить Гричишкіну Ю. В. та Каліткіну М. Ю. За останні 6 років саме підприємство кілька разів закривалося, перереєстровувалося за тією ж назвою.

Тому, «Депутатський контроль» занепокоєний нераціональністю використання державних коштів та сподівається на рішучі дії з боку контролюючих органів.