“Бюджет-2017 поставив медиків у катастрофічні умови”, – Ірина Сисоєнко

“Бюджет-2017 поставив медиків у катастрофічні умови”, – Ірина Сисоєнко


У зв’язку з обмеженим фінансуванням, яке заклали у державному бюджеті України на 2017 рік,  медичні працівники не одержують належних заробітних плат. Про це повідомила член Депконтролю Ірина Сисоєнко.

Депутат повідомила, що перший тарифний розряд єдиної тарифної сітки збережено на рівні 1600 грн., не зважаючи на те, що з 1 січня встановлено мінімальну зарплату на рівні 3200 грн.

“Це призвело до того, що і молодший медичний персонал в лікарнях і лікарі мають практично однакову зарплату. Лікар невідкладних станів матиме таку ж саму зарплату, як і прибиральниця, санітарка”, – відзначає парламентар.

За словами Сисоєнко, Фонду опрати праці закладів охорони здоров’я не вистачає на виплату надбавок та доплат медичному персоналу відповідно до чинного законодавства. Наприклад, у Київській області фонд на 2017 рік для працівників екстреної медичної допомоги складає 131 млн. грн. при потребі 275 млн. грн.

“У зв’язку з обмеженим фінансуванням керівництво закладів охорони здоров’я змушено відправляти лікарів у відпустку за власний рахунок або переводять на ставку 0,25%. …Як наслідок, медичні працівники їдуть шукати роботу за кордон або шукати не за фахом. За даними експертів у 2016 році з України за кодон виїхало більше 7 тисяч медичних працівників”, – заявила депутат.

Ірина Сисоєнко повідомила, що на 16 лютого о 14:00, в комітеті Верховної Ради запланований круглий стіл “Фінансове забезпечення фонду заробітніх плат медичних працівників” за участю в.о. Міністра Уляни Супрун, Міністерства фінансів, Бюджетного комітету.

Представників профспілок медичних закладів, трудових колективів, керівників облздравів, міст, районів запрошують надати чіткі фінансові показниками потреб дофінансування фонду заробітних плат.