Боротьба з корупцією: Віктор Романюк закликав держкомпанії співпрацювати зі слідством США

Боротьба з корупцією: Віктор Романюк закликав держкомпанії співпрацювати зі слідством США


Народний депутат, член МДО “Депутатський контроль” Віктор Романюк закликав найбільші державні компанії України до співпраці з департаментом юстиції США задля боротьби з корупцією.

Парламентар зазначив, що схеми відмивання коштів є універсальними у світі, у тому числі і в Україні. “Майже всі транзакції йдуть через рахунки офшорних компаній, за якими ховаються кінцеві бенефіціари, і через кореспондентські рахунки американських банків, що є підставою для втручання американської амністії у будь-яку справу і як наслідок, забезпечення об’єктивності розслідування з подальшим притягненням до відповідальності державних шахраїв”, – йдеться у депутатському звернення.

Зокрема, Романюк наводить приклад розслідування найбільшої у світі угоди, що стосувалася бразильського будівничого конгломерату “Одебрехт” та нафтохімічної компанії “Бразкем”. У Одебрехті визнали сплату хабарів держслужбовцям і політичним партіям у період з 2001 по 2016 рік на суму 788 млн. дол. на реалізацію проектів у Бразилії та 11 інших проектах.

В рамках цієї справи за сприяння департаменту юстиції США різні терміни ув’язнення отримали уже сотні осіб, включно з керівником адміністрації президента Бразилії.

Як зазначає Віктор Романюк, в Україні загальна сума розкрадань коштів за участі правлячих політичних еліт за останні 15 років склала близько 30-45 млрд долл.

“Саме на фінансових потоках “Нафтогазу”, “Енергоатома”, “Укразалізниці”, “Укравтодора” та ін. зросла і окріпла ціла плеяда українських керманичів та зірок політичного олімпу”, – упевнений депутат.

Він закликав керівництво держкомпаній самостійно ініціювати питання щодо співробітництва з департаментом юстиції США стосовно отримання хабарів колишніми керівниками компаній, “високопосадовцями і політичними кураторами, які були кінцевими бенефіціарами розкрадання і відмивання коштів через банківську систему США, укласти відповідні угоди та йти на співробітництво зі слідством”.

“Найбільшим державним компаніям надсилаю листа з пропозицією сміливо використовувати нову світову практику боротьби з клептократією. Впевнений, що більшість українських платників податків погодились би на додаткові витрати і сплати штрафних санкцій за показовий і конкретний результат”, – прокоментував пропозицію Віктор Романюк на своїй сторінці у Facebook.

Нагадаємо, раніше Віктор Романюк закликав ГПУ розслідувати отримання українськими урядовцями хабарів від американської компанії.