Борис Козир: Рада позбавила “Укравтодор” зайвих повноважень

Борис Козир: Рада позбавила “Укравтодор” зайвих повноважень


Верховна Рада України на засіданні 4 квітня ухвалила за основу і в цілому закон №5386 “Про внесення змін до Закону України “Про автомобільні дороги” щодо уточнення деяких повноважень органу державного управління автомобільними дорогами загального користування”.

Даний закон виключає норму про те, що орган державного управління автомобільними дорогами загального користування має право обмежувати або забороняти рух транспортних засобів, навантаження на вісь, загальна маса або габарити яких перевищують норми, визначені для них державними стандартами, у разі відсутності відповідного спеціального погодження.

“Ми позбавили Державне агентство автомобільних доріг України невластивої йому функції – права зупиняти і перевіряти великогабаритний автотранспорт. Скасована норма закону «Про автомобільні дороги» створювала сприятливе підґрунтя для корупції і поборів з автоперевізників”, – прокоментував прияняття закону депутат, член МДО “Депутатський контроль” Борис Козир.

Відтепер право на перевірку такого автотранспорту мають тільки представники Національної поліції і об’єднана транспортна інспекція.

Як підкреслив Козир, після прийняття цього закону “Укравтодор” зможе сконцентрувати свої зусилля і кадровий потенціал виключно на будівництві, ремонті та утриманні доріг.

Водночас парламентар зауважив, що в парламенті не вистачило голосів для прийняття в першому читанні законопроекту 4660, націленого на боротьбу з перевантаженням великогабаритного транспорту.

“Законопроект чітко прописував відповідальність за перевантаження не тільки перевізників, а й відправників вантажів. Але ми не здаємося. Доопрацюємо законопроект в комітеті транспорту і знову внесемо його в сесійний зал. Будемо вести війну з руйнівниками наших доріг до переможного кінця”, – заявив член Депконтролю.