Борис Козир: “Рада має вивести з тіні ринок річкових перевезень”

Борис Козир: “Рада має вивести з тіні ринок річкових перевезень”


Відсутність законодавчої бази у сфері внутрішніх водних перевезень загрожує учасникам ринку зупинкою кредитування зі сторони міжнародних фінансових інституцій. На цьому наголосив заступник голови парламентського Комітету з питань транспорту, Член МДО “Депутатський контроль” Борис Козир під час обговорення законопроекту “Про внутрішній водний транспорт” в Європейській Бізнес  Асоціації.

“Будь який поважний інвестор не буде вкладати гроші у галузь, яка не регулюється законодавством. Для учасників ринку існує ризик втрати фінансування. Це буде означати неможливість розвитку інфраструктури та втрата робочих місць”, – цитує Бориса Козиря прес-служба БПП.

За словами парламентаря, проект закону “Про внутрішній водний транспорт” (2475а) у березні буде винесено на розгляд Верховної Ради.

Сьогодні усі учасники ринку об’єдналися навколо базових положень законопроекту: річка має стати дешевою та привабливою для ведення бізнесу. Має бути скасовано більшість платежів та зборів, які сьогодні сплачує судновласник. В результаті прийняття закону, вартість перевезень річковим транспортом має зменшитися у п’ять разів – до  $0,2 центів за тону“, – повідомив Борис Козир.

Він зазначив, що на всі спірні питання щодо встановлення розміру річкового збору, створення Адміністрації річкових водних шляхів були дані аргументовані відповіді.

“Виступаючі довели, що після прийняття закону, річні перевезення стануть дешевими та конкурентоспроможними, а ріка – безпечною. Після обговорення прихильники прийняття законопроекту ще раз переконалися, що закон необхідно приймати і, вважаю, що у ближчий сесійний тиждень ми розглянемо його у Верховній Раді”, – зазначив Борис Козир.