Борис Козир: “Бізнес має долучитися до фінансування професійно-технічної освіти”

Борис Козир: “Бізнес має долучитися до фінансування професійно-технічної освіти”


Великі корпорації повинні брати участь у фінансуванні профільних навчальних закладів, вважає народний депутат, член МДО “Депутатський контроль” Борис Козир.

За його словами, бюджети вищих та спеціалізованих навчальних закладів мають формуватися з різних джерел: Державного бюджету та коштів профільних підприємств, які роблять регіональні замовлення на підготовку фахівців. Борис Козир побіцяв запропонувати відповідні зміни до законодавства.

“За американською моделлю фінансування ВУЗів, університети фінансуються компаніями, які роблять замовлення на підготовку фахівців. Бізнес, який потребує фахівців, виступає спонсором навчальних закладів. Я вважаю, що ми також повинні іти цим шляхом”, – заявив парламентар під час виступу у Миколаївському Національному аграрному університеті.

Борис Козир також підтримав ініціативу збереження диференційованого підходу до нарахування студентських стипендій.  “Державні стипендії мають мотивувати студентів до отримання знань. І чим студент краще навчається, тим більший розмір стипендії він має отримувати”, – заявив він.