“5 мільйонів українців можуть залишитися без телебачення” – Віталій Купрій

“5 мільйонів українців можуть залишитися без телебачення” – Віталій Купрій


В Україні з липня 2017 року планують остаточно відмовитися від використання аналогового телебачення та повністю користуватись цифровим мовленням. План необхідних дій вже ухвалив Кабінет Міністрів.

Як заявив народний депутат, член МДО “Депутатський контроль” Віталій Купрій, найбільш постраждають від цього незахищені верстви населення, які будуть позбавлені безкоштовного доступу до національних каналів при переході на цифрове мовлення. За оцінкою медіа груп, зона охоплення населення сигналом Т2 знаходиться в межах 80-85%.

При цьому, не менше 300 тисяч домогосподарств України не охоплені ані цифровим сигналом, ані кабельними операторами. В зоні ризику невеликі населені пункти, які віддалені від великих міст, а також прикордонні райони. Існуюча альтернатива для населення, де нема кабельного типу прийому це супутниковий сигнал і Т2.

“Проте 1000-2000 гривень на встановлення приймальних пристроїв для сільських жителів доволі непідйомна сума. Не кажучи вже про те, що супутник – це безконтрольне мовлення російських пропагандистських каналів ОРТ, РТР і НТВ!”, – відзначив Купрій.

Він акцентував увагу на тому, що сьогодні весь ринок телевізійних послуг у цифровому форматі в Україні монополізований однією компанією – ТОВ “Зеонбуд”. “При цьому її власником є кіпрська компанія “Планбрідж лімітед”, за якою стоять Рінат Ахметов, Дмитро Фірташ і Олександр Янукович. Це створює безпрецедентну загрозу нашій інформаційній безпеці в умовах військової агресії Російської Федерації, адже в будь-який момент агресор може відключити трансляцію телеканалів на території України”, – вважає народний депутат.

Нагадаємо, раніше “Депутатський контроль” вимагав анулювати ліцензію монополіста цифрового телебачення “Зеонбуд”.