Робота “гарячої лінії”: Учаснику АТО у Києві відмовляють у наданні житла

Робота “гарячої лінії”: Учаснику АТО у Києві відмовляють у наданні житла


Представники Міжфракційного об’єднання “Депутатський контроль” у межах роботи “гарячої лінії” отримали звернення від учасника антитерористичної операції А. А. Маляра. 29 серпня 2014 року військовослужбовець отримав тяжке вогнепальне поранення і контузію в Іловайську Донецької області.

Чоловік повідомив, що проживає в гуртожитку Національної академії внутрішніх справ з дружиною і дитиною. І попри його статус, місцева влада в Києві не сприяє поліпшенню його житлових умов.

Відповідно до отриманої інформації, заявник разом із дружиною перебувають на квартобліку відповідно до розпорядження Дарницької районної державної адміністрації ще від 08.05.2015. Категорія обліку заявника з 23.05.2015р. – “учасник бойових дій, залучені до антитерористичної операції”.

Відповідно до ст. 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», учасники бойових дій, які дістали поранення, контузію або каліцтво під час участі у бойових діях чи при виконанні обов’язків військової служби, забезпечуються житловою площею, у тому числі за рахунок жилої площі, що передається міністерствами, іншими органами центральної виконавчої влади, підприємствами, установами та організаціями у розпорядження місцевих рад та державних адміністрацій, протягом двох років з дня взяття на квартирний облік.

Але незважаючи на наявні факти, участь у бойових діях, вогнепальне поранення та контузію заявника, Дарницька райдержадміністрація досі не видала жодних розпоряджень та не вирішила житлове питання заявника.

Депутатський контроль закликав в.о. голови Дарницької РДА Лозового В. Б. перевірити інформацію щодо учасника бойових дій та вжити відповідних заходів реагування.