Відсутність документів і штучне банкрутство: “Депконтроль” допоміг виявити порушення на Мирогощанському іподромі

Відсутність документів і штучне банкрутство: “Депконтроль” допоміг виявити порушення на Мирогощанському іподромі


Держфінінспекція після звернення «Депутатського контролю» провела позапланову перевірку підприємства «Мирогощанський державний іподром», що на Рівненщині та виявила численні порушення в бухгалтерії підприємства. Керівництво іподрому не змогло надати навіть деякі первинні документи організації.

Про це народного депутата, члена МДО «Депутатський контроль» Максима Полякова (Народний фронт) повідомили у відомстві.

У результаті інспектори відзначили, що перевірку можна провести там лише за умови чіткого бухгалтерського обліку. Відповідно, ДФІ зобов’язала підприємство навести лад у документації

Як відзначає «Депутатський контроль», що багатий ресурсами Мирогощанський іподром штучно доводиться до банкрутства – за останні 2 роки він «обріс» боргами на 7 млн. гривень. Цьому багатопрофільному сільськогосподарському підприємству свого часу було відведено державою 3,3 тисяч га земельних угідь. Наразі, окрім того, іподром утримує 1 тис. голів великої рогатої худоби, 1,6 тис. свиней і 57 коней.

«Немає жодних підстав для такого кризового стану іподрому. Незважаючи на кризу, аграрний бізнес досі рентабельний – щоправда, за умови добросовісного і чесного підходу. Замість того, щоб господарювати самим, підприємство здає свої землі в суборенду приватним фірмам для вирощування там високорентабельного штирійського гарбуза», – підкреслює Максим Поляков.

Крім того, іподром лишається без реорганізації. Свого часу, як стало відомо парламентарям від Мінагрополітики,  колектив підприємства виступив проти включення його до ДП «Конярство України», адже власне коней у їх виробництві всього 6%. Таким чином, іподром залишили без реорганізації ще з 2011 року.

Фінансові інспектори обіцяють повернутися на іподром із перевіркою, а також вже повідомили Дубенську районну прокуратуру та Мінагрополітики про виявлені там порушення.