МДО «Депутатський контроль» виступає за відновлення районних у місті Києві рад


14 січня Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування ВРУ розглядав питання відновлення районних рад у м. Києві. Співголова міжфракційного депутатського об’єднання «Депутатський контроль» Геннадій Кривошея зареєстрував проект ЗУ «Про проект Закону про внесення змін до Закону України «Про столицю України – місто-герой Київ» (щодо відновлення районних у місті Києві рад та розподілу повноважень між ними і Київською міською радою). Окрім того, на розгляд Комітету було винесено ще три варіанти законопроектів з цього питання. Відтак, головним питанням для обговорення стала доцільність відновлення райрад в м. Києві.

Більшість народних депутатів схвально поставилися до відновлених райрад, оскільки у кожному районі Києва живуть майже 300 тис. мешканців, що дорівнює середньому розміру обласного центру. Наприклад, у Деснянському районі є вулиця, на якій проживає понад 100 тисяч населення. До того ж, за даними соціологічного дослідження, 65% киян підтримують відновлення райрад, 20% – не визначились і лише 15% виступили проти.

Переважна більшість парламентарів зійшлася на тому, що районні ради в Києві потрібні, але не в тому вигляді, як вони існували п’ять років тому. За словами народного депутата Геннадія Кривошеї, принципово важливо розділити повноваження Київської міської ради та районних рад в м. Києві. Нагадаємо, що в 2010 році екс-президент України Віктор Янукович ліквідував районні ради в Києві через політичний підтекст – для узурпації влади в столиці.

 Питанням для дискусії стала завчасність прийняття законопроекту до проведення майбутньої реформи місцевого самоврядування. До того ж, у свою чергу, заступник міського голови, секретар Київської міської ради Олексій Резніков запевнив, що Київрада зацікавлена у відновленні районних рад в столиці, але виступив проти того, що цим питанням опікується головний законодавчий орган держави – Верховна Рада. «Не заважайте нам проводити реформи в Києві», – звернувся він до депутатів. Проте законодавці апелювали ст. 140 Конституції України, яка говорить, що особливості здійснення місцевого самоврядування в містах Києві та Севастополі визначаються окремими законами України.

 У результаті Комітет дійшов висновку про створення робочої групи під керівництвом народного депутата України Юрія Бублика, до складу якого ввійдуть автори чотирьох законопроектів, представники Київської міської ради та всі бажаючі. Протягом одного-двох тижнів вони мають представити на розгляд профільного Комітету єдиний законопроект з відновлення районних у місті Києві рад.

+ There are no comments

Add yours