МДО «Депутатський контроль» пропонує доопрацювати законопроект «Про лотереї в Україні»

МДО «Депутатський контроль» пропонує доопрацювати законопроект «Про лотереї в Україні»


Члени міжфракційного депутатського об’єднання  «Депутатський контроль» домоглися, що уряд почув їх вимоги щодо питання врегулювання діяльності лотерей в Україні. Так, у Верховній Раді зареєстровано законопроект «Про лотереї в Україні». Проте МДО «Депутатський контроль» пропонує доопрацювати його, оскільки проект закону містить норми, які не лише не дозволяють викорінити злочинні схеми в галузі лотерей, а навпаки дозволятимуть процвітанню корупції.

На думку народного депутата Віктора Романюка («Народний фронт»), цей проект містить ряд недоліків, які відкривають широкі можливості для зловживань. «Зокрема, мова йде про створення звичайних слот-машин під виглядом миттєвої лотереї. Окрім того, гроші, які може отримати бюджет від діяльності лотерей, досить малі та не відповідають світовому рівню», – зазначив він. У той час, як Державний бюджет України отримує до 3,5% від загального обсягу ставок, бюджет Італії отримує 15% від валового обсягу, а США та Фінляндії – до 30%. «Також обурює, що поки влада обговорює і вдосконалює законопроект про лотереї, і досі, за даними Міністерства фінансів, продовжують незаконно працювати три оператори лотерей, два з яких – належать російським власникам», – наголосив Віктор Романюк.

Оскільки власниками державних лотерей в Україні є громадяни Росії, ймовірно мільярдні прибутки надходять до бюджету, з якого фінансується російська армія та війна проти України. За словами народного депутата Cтепана Барни («Блок Петра Порошенка»), 71% лотерейного ринку має ТОВ «М.С.Л», яка може бути підконтрольна одному з найбагатших росіян Михайлові Фрідману. «Існує інформація, що ще 23% лотерей володіє російський мільярдер Олег Бойко, який направляє свої прибутки на підтримку російської армії. Прикро, що в той час, як українці оголосили тотальний бойкот російським товарам, держава, в особі Міністерства фінансів, досі не знайшла можливості унормувати та врегулювати галузь лотерей, які вже майже рік працюють без ліцензій, поза правовим полем», – підкреслив нардеп.

На жаль, зареєстрований законопроект «Про лотереї в Україні» не дозволяє вирішити питання «російського» фактора в цій галузі. До того ж, подається розмежування державних та недержавних лотерей, але залишається незрозумілим, за рахунок яких витрат фінансуватиметься система державних лотерей. «Більше того, ініціатори проекту передбачили, що державні лотереї повинні проводитися з використанням електронної системи контролю у реальному часі та мають погоджуватися із Мінфіном. При цьому аналогічних вимог для недержавних лотерей не передбачено. Більше того, жодних обмежень щодо проведення недержавних лотерей з використанням електронної системи прийняття ставок законопроект не містить», – обурений народний депутат Геннадій Кривошея («Народний фронт»).

Окрім того, члени МДО «Депутатський контроль» переконані, що вартість ліцензій занадто замала – всього 1,3 млн євро на рік при обсягу ринку лотерей в Україні в понад 500 мільйонів євро. І найгірше, що оператори недержавних лотерей на законних підставах без будь-якого контролю зі сторони держави  будуть відкривати під вивіскою «недержавна миттєва лотерея» дуже небезпечні для широких верств населення та заборонені гральні заклади.

+ There are no comments

Add yours